2017-2018 Relic Recovery

עונת Relic Recovery היא עונת הרוקיס של הקבוצה.
השנה התחלנו בתור קבוצת ה – FTC הראשונה בשוהם ובחטיבת ביניים יהלו"ם.
בתחילת העונה לא ידענו כמעט כלום, אבל בעזרת המנטורים שלנו שעשו לנו הרצאות וקבוצות שעזרו לנו, התקדנו והגענו למקום שלא חשבנו שנגיע אליו.
אנחנו עברנו הרבה דברים במהלך העונה, היינו בשתי תחרויות אימון שבהן למדנו מה זה FTC, החלפנו זרועות, בנינו מערכות שונות, התנדבנו, העברנו הרצאות בבתי הספר היסודיים של הישוב, ולבסוף התחרנו באליפות שבה הגענו למקום 9.
בתחרות הגמר הראנו את כל מה שעברנו במהלך העונה המטורפת שלנו! לסיכום, אנחנו נהנו מאוד במהלך העונה ומקווים להצליח יותר בשנה הבאה!

Relic Recovey

חברי הקבוצה

הקבוצה בעונת relic recovery
חברי הקבוצה בעונת Relic Recovery. בשורה העליונה: אלמוג, ארז, לילך, גיא, אופיר, אילון, חיים (מנטור), תומר, שגיא (מנטור), ארז (מורה). בשורה התחתונה: עדן (מנטור), ספיר, כפיר, נדב, טל, עידן (מנטור), נדב.

צוותים

צוות מכניקה

התפקיד של צוות מכניקה הוא לתכנן, לסרטט ולבנות את הרובוט.

ראש צוות

נדב שראל
נדב שראל

"בעונת Relic Recovey למדתי הרבה דברים שלא הייתי לומד בשום מקום אחר. למדתי איך לנהל צוות, איך חברות עובדת, ואיך לשתף פעולה עם "מתחרים" – קבוצות אחרות. פיתחתי תכונות רבות אצלי בצורה חוויתית ומהנה כמו עבודה בצוות, עמידה בלוחות זמנים, מקצועיות אדיבה וגיבוש קבוצתי. אני לא מתחרט לרגע על הצטרפותי לקבוצה, אני גאה להיות חלק ממקימי הקבוצה ותמיד אהיה״.

חבר צוות

ארז חדש
ארז חדש
"בתחילת השנה לא ידעתי שיש תכנית ב- FIRST שנקראת FTC ותוכנה SolidWorks אבל אחרי שנכנסתי לקבוצה למדתי כל כך הרבה על מכניקה ופגשתי בנוסף גם הרבה חברים חדשים. נהניתי מאוד".

חבר צוות

ספיר בנק
"השנה הבנתי באמת מה המשמעות של השקעה ומסירות. הבנתי שאם משקיעים במשהו שאוהבים עושים אותו בצורה הטובה ביותר. נהניתי מאוד מששרטוט, אסטרטגיה ובנייה״.

חבר צוות

תומר וסטרמן
תומר וסטרמן

"במהלך עונת Relic Recovey למדתי כיצד להוביל קבוצה, כיצד לנהל תקציב בצורה הטובה ביותר, למצוא פתרונות יצירתיים ולראות את התמונה המלאה. המכשולים הרבים בהם נתקלנו כקבוצה ונתקלתי כחבר בה וכקפטן לימדו אותי רבות על עצמי, נתנו לי כלים להתמודדות עם בעיות והרחיבו את ידיעותיי בתחומים רבים. במקביל נהניתי מאוד מהעונה וזוהי חוויה שלא אשכח אף פעם״.

חבר צוות

נדב משה
נדב משה

"בעונת Relic Recovey למדתי שלושה דברים עיקריים. למדתי לעבוד יותר טוב בעבודת צוות בעקבות כל הדברים שביצענו יחד. למדתי לעמוד בלוחות זמנים באמצעות דד ליין שהיינו צריכים לעמוד בו במהלך העונה, למשל לקראת תחרויות. נהניתי מאוד מהחוויה והתהליך והבנתי שלא רק התוצאה חשובה".

חבר צוות נוסף: כפיר מאיר (ראש צוות תכנות)

צוות תכנות

צוות תכנות אחראי על תכנות הרובוט ועל שליטת צוות נהיגה ברובוט בזמן מקצה. בנוסף, צוות תכנות אחראי גם על החשיבה האסטרטגית של התוכנות האוטונומיות במגרש. בתוך צוות תכנות קיים צוות אלקטרוניקה. צוות אלקטרוניקה אחראי על החיבורים האלקטרוניים ברובוט, החיישנים ומיקומם, קיבוע כבלים ומנועים ועל כל רכיבי האלקטרוניקה.

ראש צוות

כפיר מאיר
כפיר מאיר

"השנה ברובוטיקה למדתי על תוכנה ועל מכאניקה והתנסיתי בדברים שונים הקשורים לתעשייה בעולם. התהליך שעברתי כפרט היה גדול ולקראת התחרות השקעתי כל מה שעשיתי ברובוטיקה".

חבר צוות

גיא ישורון
גיא ישורון

"השנה הזו העניקה לי ידע רב במגוון נושאים, למדתי להכיר לעומק את חברי קבוצתי, הבנתי מה זו מחויבות, נאמנות והערכה. למדתי שאם רוצים משהו השמיים ‏הם ‏הגבול".

חבר צוות

לילך ולר
לילך וולר

"השנה נחשפתי לתחומים חדשים. למדתי לתכנת והרחבתי את הידע היצירתי שלי. הכרתי חברים חדשים איתם אשמור על קשר תמיד ופיתחתי קשרים קודמים. למדתי איך לנהל את הזמן נכון יותר ואני מאושרת מהתהליך שעברתי".

חבר צוות

טל סיטון
טל סיטון

"בעונת Relic Recovery למדתי איך לעבוד בצוות, הכרתי את חבריי יותר טוב, נהניתי מכל שנייה בעשיה. היה מדהים לראות את כולם עובדים בהרמוניה מושלמת וכולם שמחים שכל אחד ואחד נמצא בצוותים".

חבר צוות

אילון קורן

"למדתי המון מעצם השתתפותי בכל התהליך העצום והנפלא הזה שנקרא FTC. למדתי הרבה על תכנות אך מה שהרבה יותר חשוב ומהותי לדעתי שלמדתי במהלך עונת Relic Recovey זה את היכולת לעבוד בצוות ולהתמיד ואני ממש מאושר שהשתתפתי בתהליך זה".

חברי צוות נוספים: תומר וסטרמן, אופיר רגב (ראש צוות שיווק וקהילה)

צוות שיווק וקהילה

צוות שיווק וקהילה אחראי על מציאת ספונסרים והשגת כסף לקבוצה שלנו, יצירת קשרים עם קבוצות שונות מתוכנית ה-FTC, הכרת הקבוצה שלנו לישוב, הכנת וארגון הפיט שלנו בתחרויות השונות, עדכון האתר ומשתמשי הרשתות החברתיות של הקבוצה וארגון ועשיית פעילויות קהילתיות שונות.

ראש צוות

אופיר רגב
אופיר רגב
"בתחילת השנה רוב הילדים שראיתי היו לי זרים, בהתחלה כולם חששו קצת ממה שעומד לקרות. במהלך השנה חקרתי, למדתי, בניתי ותכננתי ותוך כדי הבנתי כמה כל אחד תורם לקבוצה וגם אני. גיליתי שהתכנית מצריכה ממני המון השקעה וככל שהתקדמנו זכיתי להכיר כל אחד מחברי הקבוצה בצורה טובה יותר.״

חבר צוות

אלמוג שטורך
אלמוג שטורך
"בזכות הקבוצה הכרתי חברים חדשים, למדתי איך לעמוד בלוחות זמנים, איך הביא יצירתיות לידי ביטוי, למדתי איך לדבר בביטחון עצמי ואיך לתכנת ולהכין אתר ואפליקציות."

חברי צוות נוספים: לילך ולר, טל סיטון, ארז חדש, נדב משה וספיר בנק

צוות מוביל לעונת Relic Recovery

קפטן הקבוצה

תומר וסטרמן

תומר וסטרמן​

אחראית מחברת

לילך וולר

לילך ולר​

ראש צוות מכניקה

נדב שראל

נדב שראל​

ראש צוות תכנות

כפיר מאיר

כפיר מאיר​

ראש צוות שיווק וקהילה

אופיר רגב

אופיר רגב​

מנטורים

חיים מוסט

חיים מוסט

Spikes

רון אדר

רון אדר

Spikes

עדן בוהר

עדן בוהר

Spikes

שגיא בוארון

שגיא בוארון

OnyxTronix

עדו סיטון

עידו סיטון

OnyxTronix

קרן הוצבלט

קרן הוצבלט

מורה מלווה

ארז גרינברג

ארז גרינברג

מדיה מעונת Relic Recovey

הרובוט מהעונה הראשונה