ארגון FIRST

ארגון First

For Inspiration and Recognition of Science and Technology

FIRST הינו ארגון ללא מטרת רווח. הוא הוקם ע״י הממציא דין קיימן מתוך מטרה להעניק השראה, לפתח את המוטיבציה והסקרנות ולעודד צעירים לעולם של ערכים, הנדסה, מדע וטכנולוגיה.

הארגון מארגן מדי שנה ארבע תחרויות שונות בתחום הטכנולוגיה. התחרויות מיועדות לתלמידי בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים. הן מתקיימות במדינות שונות בכל רחבי העולם, ביניהן גם בישראל. אחת התכניות היא ה- FTC, התחרות שבה אנו משתתפים.

בישראל, הארגון נתמך על ידי משרד החינוך ובשנת 2013 עבר להיות פרויקט רשמי של הטכניון. יו"ר FIRST ישראל והמייסד שלה הוא אלוף אביהו בן-נון, לשעבר מפקד חיל האוויר.

FIRST: More Than Robots

הרובוט הוא רק תירוץ

מסלולי First

FIRST LEGO League Explore – fll junior

גן חובה – כיתה ד'

תכנית FIRST LEGO League Explore מעודדת את הילדים לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים , ולהתמודד מדי שנה עם אתגר חדש הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים בקבוצות ה- fll junior, כולל בנייה ותכנות דגם של רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, וחקר ולימוד נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני, כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. בהנחיית המנטורים שלהם ושימוש בדמיונם הרב וכישוריהם, המשתתפים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר. שיא הפעילות בתכנית Explore מתרחש בעונת הפסטיבלים החגיגיים המתקיימים ברחבי הארץ אליהם מגיעות קבוצות אזוריות להציג את הדגמים עליהם עמלו שבועות וחודשים קודם לכן.

FIRST LEGO League Challenge – fll

כיתות ד' עד ט'
תכנית FIRST LEGO  League Challenge מעודדת ילדים לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש מדי שנה הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים בקבוצות ה- fll,כולל בנייה ותכנות רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, חקר ולימוד אודות נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.
בחטיבת יהלו״ם יש לקבוצת Supercow#12989 אחות קטנה, קבוצת ה- fll של החטיבה הנקראת Supercow#1818, באופן טבעי תלמידי הקבוצה מצטרפים לקבוצת ה-ftc בהגיעם לכיתה ח׳, ומכאן וממשיכים לתמך ולעזור לחבריהם.

FIRST Tech Challenge – ftc

כיתות ח׳ עד י״ב
FIRST Tech Challenge המבוססת על למידה חווייתית ומשמעותית של תחומי המדע, הנדסה וטכנולוגיה. קבוצות של תלמידים מתכננות, בונות ומתכנתות רובוטים המתחרים בבריתות מול קבוצות אחרות ממש כמו בעולם הספורט. זוהי תכנית המלמדת תלמידים ותלמידות את המשמעות והערך של השקעה ועבודה מאתגרת, יזמות ויצירתיות תוך כדי הנאה צרופה הנשענת על אתגר ומאמץ משותף. בתכנית, מעבר לבניית רובוט, התלמידים יכירו ויפנימו את החשיבות של עבודת צוות, שיתוף בידע וברעיונות והחשיבות של כבוד הדדי ואדיבות גם למתחרים.

FIRST Robotics Competition – frc

כיתות ט׳ עד י״ב

FIRST Robotics Competition משלבת את ההתרגשות מעולם הספורט יחד עם הדיוק וההקפדה של עולם המדע. קבוצות המונות בממוצע כ־20 עד 30 תלמידות ותלמידים. תלמידים בקבוצות ה- frc מתמודדים עם אתגר הקמה ומיתוג קבוצה, גיוס משאבים, הגדרת אסטרטגיה, תכנון, בניה ותכנות רובוט תוך שמירה על חוקים ולוחות זמנים המוכתבים מראש לכל הקבוצות ברחבי העולם.
לקבוצת Supercow שתי קבוצות frc מלוות –
קבוצת ה- frc של ״תיכון עתיד״ מלוד –  "THE SPIKES״.
וקבוצת ה- frc של ״תיכון שהם״ משהם – "ONYXTRONIX".

מידע נוסף

orange alliance

Orange Alliance

באתר זה ניתן למצוא מידע על הקבוצה, תחרויות וקבוצות FTC נוספות בעולם ובישראל.
לחצו למעבר לאתר >>